„Máme spoločný cieľ a tým je Rača ako ideálne miesto pre šťastný život"

Ján Lipiansky

Ing. Ján Lipiansky

47 rokov, poslanec miestneho zastupiteľstva, tréner rezervy HC SLOVAN Bratislava

Iba dobre zložený tím dokáže dosiahnuť dobrý výsledok"

Vyrastal som na Komisárkach, odkiaľ pochádza aj moja manželka a v Rači vyrastali a žijú aj naše deti, a preto mám k Rači mimoriadne blízko. Počas svojej hokejovej kariéry som veľa cestoval, ale vždy ma to ťahalo naspäť k mojim koreňom. V Rači sa mi vždy páčilo, bola pre mňa dôležitá, preto sme sa rozhodli aj s rodinou zostať tu v Rači natrvalo. V roku 2014 mi bolo udelené ocenenie Račianske srdce, ktoré si nesmierne vážim, keďže toto ocenenie býva udeľované významným osobnostiam, ktoré svojou prácou a výsledkami reprezentujú Raču aj za jej geografickými hranicami.

V posledných komunálnych voľbách som sa stal poslancom miestneho zastupiteľstva. V ostatnom období nebolo jednoduché skĺbiť poslaneckú prácu s prácou trénera seniorského tímu v tak náročnej sezóne. V tomto smere mi veľmi pomáhal náš poslanecký klub Spoločný cieľ. V rámci našich pravidelných stretnutí sme dopodrobna diskutovali všetky aktuálne témy, ktoré boli predmetom komisii či zastupiteľstiev, čo mi umožnilo utvoriť si ucelený obraz a na základe toho vždy zahlasovať za správu vec.

O Vašu priazeň sa budem opätovne uchádzať aj v nastávajúcich komunálnych voľbách. Rád by som presadil revitalizáciu športovísk a podporil organizovanie športových podujatí, nakoľko verím, že dostatok pohybu je cesta k zdravému vývoju mládeže. Preto sa zasadím aj o vznik prvej skúšobnej športovej triedy na základnej škole Tbiliská s rozšírenými hodinami telesnej výchovy, aby sme tak mali možnosť podporiť naše športové talenty, ako je to v zahraničí už dnes štandardom.

Keďže som sa časť svojho profesijného života venoval trénovaniu mládeže, na našej najmladšej generácií mi mimoriadne záleží. Preto budem presadzovať vybudovanie nového dopravného ihriska, ktoré pomôže zabezpečiť to, že naše deti už od útleho veku budú môcť naberať teoretické znalosti a praktické skúsenosti v oblasti dopravnej výchovy priamo u nás v Rači. Naučia sa tak predchádzať dopravným kolíziám, správať sa pozornejšie a opatrnejšie voči iným účastníkom cestnej premávky. Dopravné ihrisko tiež podporí ich koordinačné schopnosti a pozitívne návyky pre využívanie ekologickej prepravy.

Nie je mi ľahostajná ani téma podpory vinárstva a vinohradníctva, nakoľko táto činnosť má aj v našej rodine dlhoročnú tradíciu. Len obhospodarované vinice sú garanciou toho, že nebudú časom skúpené developermi a nebude na nich zrealizovaná výstavba, ktorá častokrát strpčuje život našim obyvateľom.

Záujmy: rodina, hokej, rôzne druhy športov a rozvoj mládeže

„Máme spoločný cieľ a tým je Rača ako ideálne miesto pre šťastný život"

Kontakt

Spoločný Cieľ
PhDr. Ján Polakovič

© 2021, Spoločný Cieľ. Všetky práva vyhradené.

Objednávateľ: Ján Polakovič, Žitná 18, 83106, Bratislava; Dodávateľ: LEMAKO s.r.o., Romanova 35, 851 02 Bratislava, IČO: 47615419, DIČ: 2024010769